Ads Area

En iyi fanlı ısıtıcı tavsiyeleri 2021

fanlı ısıtıcı
Fanlı ısıtıcılar soğuk havayı emerek sıcak havaya çeviren elektrikli aletlerdir. Fanlı ısıtıcı çalışma prensibi saç kurutma makinesiyle aynıdır. İçindeki telleri ısıtır ve arka taraftan emdiği soğuk havayı ön taraftan sıcak hava olarak püskürtür. Mekandaki aynı havayı dönüşümlü olarak ısıttığı için kısa sürede ısıtma sağlar ve ısı kalıcı olur. Kapıyı pencereyi açana kadar oda sıcaklığı eksilmez. Özellikle banyoda, oturma odasında, ofiste kullanılır. Soğuk kış günlerinde kısa sürede ısınmanızı sağlar.

Fanlı ısıtıcıların boyutları da taşınabilirlik açısından idealdir. Ortalama 30 cm yükseklik ve 25 cm genişliğe sahiptirler. Kullandıkları enerji de 1000W veya 2000W olabilir. Kademeli olarak ısı artırma ayarları vardır. Sadece ısınma için değil vantilator olarak da kullanılır. Yazın bilgisayar başında otururken masaya koyup serinleyebilirsiniz. Her eve lazım fanlı ısıtıcılar hem kışın hem yazın işe yarar bir ürün.

Fanlı ısıtıcıların artı özelliği olarak, çalışmaya başladığından itibaren hemen ısıtmaya başlaması ve 30 dakikada oturma odasını sıcacık yapması sayılabilir. Eksi özellik olarak da sıcak ayardayken plastik kokması ve havadaki nemi kurutması sayılabilir. Bu eksi özelliğini gidermek için seramik fanlı ısıtıcı geliştirilmiştir. Bu yöntemle önce seramik sütunlar ısıtılır sonra onun ısısı odaya salınır. Böylece koku ve havayı kurutma olmaz lakin yarım saatte ısıtmaya başlar.

Eğer "hızlıca ısınmak istiyorum, banyoda kullanacağım" diyorsanız normal fanlı ısıtıcı almalısınız. Eğer "oturma odasında kullanacağım, kokusuz ve havayı kurutmadan ısınmak istiyorum" diyorsanız seramik fanlı ısıtıcı tercih etmelisiniz.

Fanlı ısıtıcı fiyatları da genel olarak makul oranlarda ancak seramik olunca fiyat biraz daha artıyor. Hem ucuz, hem kolay taşınabilir, hem hızlı ısıtan bir alet arıyorsanız fanlı ısıtıcı modellerine göz atabilirsiniz. Şimdi kalıcı ısı isteyen ve "en iyi fanlı ısıtıcı hangisi" diyenler için hazırladığımız önerilere geçelim.

Kumtel fanlı ısıtıcı

Kumtel fanlı ısıtıcı
Kumtel fanlı ısıtıcı (LX-6331); 29 cm yüksekliğinde, 24 cm genişliğinde, bej renginde, 3 aşamalı ısıtma ayarı mevcut, 2000W güçle çalışıyor. Tepesindeki düğmeyi birinci aşamaya getirince ısıtmadan üflüyor, ikinci aşamaya getirince ılık üflüyor, üçüncü aşamaya getirince sıcak üflüyor. 5 saniyede hemen sıcak hava üflemeye başlıyor. Aşırı ısınmaya karşı korumalı olduğu için içindeki rezistans kırmızı olmuyor. Kablosu 100 cm olan Kumtel fanlı ısıtıcının ısıtma performansı da çok iyi, oturma odasını 10 dakikada ılık hale getiriyor, yarım saatte sıcacık yapıyor. Arkasındaki askılık yeri sayesinde duvardaki çiviye de asabilir, duvar saati gibi yüksekte kullanabilirsiniz.

Ürün materyali plastik olduğu için ilk kullanımda poşet yanığı gibi plastik kokuyor, bu yüzden kutudan çıkarınca ilk yarım saat balkonda çalıştırmak gerekiyor. Ayrıca ürün hafif olduğu için çalışırken titreme yapıyor, bu titreşim sese sebep oluyor. Altına yumuşak bir bez koyunca titreşim ve ses kesiliyor. Pervane hızının ayarlanamayışı eksi özellik olarak sayılabilir. Yerle teması kesilince çalışmaya devam etmesi de duvara asılabilme özelliği sebebiyledir. Yerli üretim olan Kumtel fanlı ısıtıcı, soğuk kış günlerinde pratik ısınmanıza yardımcı olmaya aday bir ürün.

Simtech fanlı ısıtıcı

Simtech fanlı ısıtıcı
Simtech fanlı ısıtıcı (KM-1711); 25 cm yüksekliğinde 21 cm genişliğinde. 3 aşamalı ısı kontrolü ve ayarlanabilir fan hızına sahiptir. Sağdaki düğme ısı ayarıdır, soldaki düğme fan hızı ayarıdır. 2000W güçle çalışan simtech fanlı ısıtıcının altındaki mandal sayesinde yerle teması kesilince çalışmayı durdurur yani devrilme korumalıdır.

Simtech seramik fanlı ısıtıcı

Simtech seramik Fanlı Isıtıcı (KM-1728); 29 cm yüksekliğinde 21 cm genişliğinde, 15 cm derinliğinde, 1.7 kg ağırlığında. 750W ile 1500W güçle çalışıyor. Tepesindeki düğmeden ısı ayarı seçiliyor. Ptc seramik sutunlar ile ısıtma sağlıyor. Plastik kokusu ve havayı kurutma yapmıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Yorumlar konuyla ilgili olmalıdır, deneyim ve yapıcı eleştiri içerebilir.

Cihazo tavsiye bloğu

Cihazo tavsiye bloğu

Benzer yayınlar