Ads Area

Bütün Oyunları Açan Gaming Laptop Önerisi 2021

Yeni çıkan oyunları açan ve ısınmayan dizüstü oyun bilgisayarı almak isteyenlere gaming laptop önerisi sunduğumuz hoş geldiniz. Bu sayfada "hangi oyuncu bilgisayarını almalıyım, x marka laptop alınır mı, laptop mu masaüstü mü iyidir" diyenlere oyuncu laptop önerisi yapıp 2021 yılında alınabilecek en iyi oyun bilgisayarı modellerini sıralıyoruz. Aşağıdaki listeden ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan modeli alabilirsiniz.
gaming laptop tavsiye


Gaming Laptop Önerisi 2021

+ Orta seviye gaming laptop (10bin TL altında)
+ Üst seviye gaming laptop (10bin TL üzerinde)


Bilgisayar oyunları çağımızın eğlence araçlarından birisi. Günlük hayatta yapamadığımız pekçok şeyi oyunlarda yapabiliyoruz. Bazen bir jet uçağı kullanıyor, bazen silahla göreve gidiyor, bazen de araba sürüyoruz. Oyun dünyasında herkese uygun maceralar var. Bu oyunları internet kafede, ps kafede yada evde oynayabilirsiniz. Evinizde eğlenceli vakit geçirmek için oyun bilgisayarı almak, her zaman elinizin altında ve ev konforunda oyun keyfi için bir gereklilik. Dizüstü oyun bilgisayarını sadece oyun için değil performans isteyen video edit gibi işler için de kullanabilirsiniz. Aşağıdaki içindekiler tablosundan seviyeyi seçerek aradığınız modellere ulaşabilirsiniz.

Gaming Laptop Fiyatları

Oyun için laptop fiyatları donanım özelliklerine göre değişiyor. Orta segment ve üst segment olarak sınıflandırılan gaming laptop fiyatları 10.000 TL altı ve 1.000 TL üzeri olarak iki başlıkta incelenebilir. Bütçeniz on bin liranın altındaysa orta seviye gaming laptop alabilirsiniz, bununla yeni oyunları da açabilirsiniz ancak grafik ayarını düşük tutarsınız. Bütçeniz on bin liranın üzerindeyse üst seviye gaming laptop alabilirsiniz, bununla bütün yeni çıkan oyunları rahatlıkla açabilirsiniz.

Biz fiyat performans gaming laptop önerisi sunduğumuz için orta ve üst seviye oyun laptobu seçimlerimizde hep fiyatı düşük tutmaya çalıştık ama donanım özelliklerinden feragat etmedik. Yani aynı donanım özelliklerine sahip olmasına rağmen on bin liranın üzerindeki orta seviye laptopları listemize eklemedik.

Oyun Laptop Avantajları!

Oyun bilgisayarı almak isteyenlerin aklında "oyun için laptop mu masaüstü mü almalıyım" sorusu oluşabiliyor. Bu kafa karışıklığını gidermek için gaming laptop avantajlarını şöyle sıralayabiliriz.

1) Bilgisayara ayrı monitore ayrı para vermeniz gerekmez, laptop ekranı ile bütünleşiktir. Bunun dez avantajı ise 17 inçle sınırlı olmasıdır. Daha büyük ekranda oyun oynamak için yine gaming monitor alıp laptoba bağlayabilirsiniz yada LED TV'ye bağlayarak dev ekranda oynayabilirsiniz.

2) Taşıması kolaydır ve kasa için ayrı bölme oluşturulmuş bilgisayar masası almanız şart değildir. Ders çalışma masasında kullanılabilir, kahvaltı masasında yataktan çıkmadan kullanılabilir, laptop masasında kanepede otururken kullanılabilir.

3) Az enerji tüketir. Laptop içerisinde daha az fan olduğu için ve bataryalı olduğu için bu elektrik faturasına olumlu yansır, %15 tasarruf sağlar. Bunun dez avantajı ise zorlu oyunlarda ısınma yapabilir ancak içerisindeki ısı yalıtımı yapan bakır borular fazla ise ve hava akışı sağlayan boşluklar fazla ise ısınmaz. Bu yüzden yanlardan ve arkadan hava çıkışı sağlayan modellere yer verdik.

Dizüstü oyun bilgisayarı almaya karar verdiyseniz sizin için piyasadaki en iyi ürünleri listeliyoruz. Oyun için laptop alacaklara tavsiyelerimiz orta seviye ve üst seviye modellerden oluşuyor. Orta seviye olarak seçtiğimiz modeller de üst seviye olarak seçtiğimiz modeller de fiyat performans gaming laptop kategorisindedir.

Laptop Bakımı Nasıl Yapılır?

Yeni aldığınız laptobu birkaç yıl sorunsuz kullanırsınız. Fakat daha sonra yeteri kadar soğutmamaya ve ısınmaya başlar. Bunun sebebi içerisinde ev tozu birikmiş olması ve işlemci ile fan arasında köprü görevi yapan termal macunun kurumuş olmasıdır. Laptobun içini açarak tozları çekmeyi ve termal macun yenilemeyi kendiniz de yapabilirsiniz, evinize yakın bir bilgisayar tamircisine de götürebilirsiniz. Üretici tarafından sınırsız süreli bakım hizmeti veriliyor da olabilir. Haftalık temizlik olarak da dış yüzeyi ıslak mendille silebilirsiniz.

Ayrıca yeni aldığınız gaming laptobu verimli kullanabilmek için ücretsiz indirme sitelerindeki reklam butonlarına tıklamamak ve yeni sekmede açılan popup reklamları hemen kapatmak gerekiyor. Bilgisayara virüs bulaşmaması için tıkladığınız butonlara ve gezdiğiniz websitelere dikkat etmelisiniz. Ayrıca antivirüs programlarının internet security versiyonu da güvenli gezinti için kullanılabilir.

Bazı laptopların özelliklerinde gördüğünüz Freedos ifadesi ise, bilgisayarda herhangi bir işletim sistemi yüklü olmadığını, kendiniz Windows 10 kuracağınız anlamına gelir. USB ile format atmak kolay olduğu için Freedos laptop almakta sakınca yoktur.

Merak edenler için laptop şarj adaptörü sürekli fişte takılı kalabilir. Oyunlar şarjı bitireceği için fişe takılı oynamalısınız. Laptop bataryası şarj olduğu zaman dolmayı durdurur ve azalırsa tekrar dolmaya başlar. Tablet ve telefonda ise şarjdaylen oynamak sakıncalıdır ve batarya şişmesine sebep olur.

Laptop kullanırken cihazın her yandan hava alabilmesi ve Isınmaması için altına laptop soğutucu koyulması da gerekir. Laptoplar alttan aldığı havayı yandan yada arkadan püskürttüğü için alttan hava akışı sağlamak için laptop soğutucu kullanmak gerekir. Aksi halde gerekli hava akışı sağlanamadığı için ısınma yaşanacaktır. Oyun esnasında ekran kartını fazla yormamak ve ısınmasını engellemek adına oyunun grafik ayarını orta seviyede tutmakta fayda var. Bu uyarılardan sonra şimdi gaming laptop tavsiyelerine başlayabiliriz.1- Orta Seviye Gaming Laptop Önerisi

Orta seviye oyuncu laptopları fiyat performans ürünlerdir. Fiyatı 10 bin liranın altındadır ve donanım özellikleri pek çok oyun için yeterlidir. Örneğin işlemci kısmında intel i5 ve i7 ile AMD Ryzen 5 ve 7, Ekran kartı kısmında Nvıdia GTX serisi ve AMD Readon serisi orta segmenttir. Ram ise 8 GB yada 16 GB olabilir. Orta segmentin kasmadan oynatacağı oyunlara birkaç örnek verecek olursak; Crysis 3, GTA 5, Farcry 6, Call of duty black ops 4, Battlefield 5 gibi üç boyutlu pc oyunları sayılabilir.

Casper Gaming Laptop Önerisi

#Excalibur G770

Casper Gaming Laptop
Oyuncu bilgisayarı deyince akla ilk gelen markalardan birisi Casper, gaming laptop serisini Excalibur ismiyle sunuyor. Orta segmentte en iyi casper oyuncu bilgisayarı ise farklı konfigürasyon donanım özelliklerine sahip olan G770 modeli. İşlemcisi i5 olan da var i7 olan da, Ramı 8 Gb olan da var 16 GB olan da. Biz fiyat performans gaming laptop önerisi yaptığımız için 10 bin TL altında alınabilecek en iyi konfigürasyonu seçiyoruz. Excalibur G770 modelinin yeni oyunları da açabilmesi için şu donanım özelliklerini seçtik.

Tasarım 23 mm kalınlık, 2.1 kg ağırlık, metal gövde
Ekran 15.6 İnç, FHD, IPS LED panel, 250 nit parlaklık
Ekran kartı NVIDIA GeForce GTX 1650TI, GDDR6, 128 bit, 4 GB
İşlemci Intel Core i5-10300H, 4 çekirdek, 4.50 GHz
Hafıza 16 GB Ram, 128GB SSD + 1TB HDD
İşletim Sistemi Freedos
Fiyat Ortalaması 8.500 TL
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com


Excalibur G770 oyuncu laptobu, 2020 yılında çıkan 10.nesil i5 işlemcisiyle, Geforce 1650Tİ ekran kartıyla ve 16 GB ram miktarıyla tam bir fiyat performans ürünü. 128 GB SSD kullanılmış olması da açılış hızını artıran etkenlerden. SSD'ye ilaveten 1 TB Hard disk de olması artı bir özellik. İşletim sistemi kurmak için SSD, oyunları kurmak için HDD disk mevcut. Depolama alanı bakımından gayet yeterli. Renkli klavye aydınlatması da gece kullanımda kolaylık ve şıklık katıyor. Bataryası fişe takılı değilken sıradan işlerde 3 saatlik kullanım imkanı sunuyor.

Portlar: Sağ yanda adaptör girişi, HDMI girişi, TipC USB girişi, 3.1 USB girişi mevcut. Sol yanda ethernet girişi, 3.1 USB girişi, kulaklık girişi, SD kart girişi mevcut.

Soğutma: Hava akışını sağlamak için alttan altığı havayı arkadan püskürtüyor, yanlarda hava akış penceresi yok.

Casper kalitesini de bilen bilir, bilgisayar konusunda öncü firmalardan biridir, ürünleri uzun yıllar kulanılır, servis ağı geniştir. Eğer 10bin lira altında fiyat performans oyuncu laptobu almak istiyorsanız Excalibur G770 modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Monster Gaming Laptop Önerisi

#Monster Abra A5

Monster Abra A5
Oyun bilgisayarı deyince akla gelen markalardan birisi de Monster, orta seviye için abra serisi sunuyor. Tabiki farklı konfigürasyonlar ile farklı fiyatlarda sunuluyor. Biz en iyi donanım özelliklerini en uygun fiyata almak için fiyat performans gaming laptop modellerini seçiyoruz ve yeni oyunları da açabilmesi için Monster markası için şu özellikleri seçtik.

Tasarım 25.8 mm kalınlık, 2.10 kg ağırlık, metal gövde
Ekran 15.6 İnç, FHD, IPS LED panel
Ekran kartı GeForce GTX 1650TI, GDDR6, 128 bit, 4 GB
İşlemci Intel Core i7-10750H, 5.00 GHz, 6 çekirdek
Hafıza 16 GB Ram, 500 GB SSD
İşletim Sistemi Freedos
Fiyat Ortalaması 9000 TL
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com


İsmi Canavar olan laptobun özellikleri orta seviye için alınabilecek en iyisi. 2020 yılında çıkan 10.nesil İ7 işlemcisi, Geforce 1650ti ekran kartı ve 16 GB ram miktarıyla orta seviyenin oyun canavarı. 2W çift hoparloru 75 db ses seviyesinde. RGB renkli klavye aydınlatması şıklık katıyor.

Bağlantı portları açısından zengin olan Abra A5 laptobun sol yanında modemle kablolu bağlantı için ethernet girişi, 2.0 USB girişi, mikrofon ve kulaklık girişi bulunuyor. Sağ yanda ise iki adet 3.1 USB girişi ve SD kart girişi mevcut. Arka tarafında ise iki adet display port, HDMI, TipC, adaptör girişi mevcut.

Cihazın soğutması alttan aldığı havayı arkadan püskürterek yapılıyor, yanlarda hava penceresi yok. 10bin lira altında bir oyun laptobu almayı düşünüyorsanız Monster Abra A5 modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Asus Gaming Laptop Önerisi

#Asus TUF Gaming F15

Asus TUF Gaming
Oyun bilgisayarı deyince akla gelen markalardan birisi de Asus, gaming laptop serisini Tuf Gaming ismiyle sunuyor. Asus oyuncu laptobu da orta seviyede alınabilecek en iyi oyuncu laptoplarından birisi. 2020 yılında çıkan 10.nesil i5 işlemcisi ve orta seviye ekran kartıyla performans sunuyor. Orta segment ve fiyat performans için seçtiğimiz özellikler şöyle;

Tasarım 24.9 mm kalınlık, 2.30 kg ağırlık, plastik gövde
Ekran 15.6 İnç, FHD, IPS LED panel, 144 Hz, 250 nit parlaklık
Ekran kartı GeForce GTX 1650 Ti, GDDR6, 128 bit, 4 GB
İşlemci Intel Core i5-10300H, 4 çekirdek, 4.50 GHz
Hafıza 16 GB Ram, 512 GB SSD
İşletim Sistemi Freedos
Fiyat Ortalaması 9.000 TL
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com


Portlar: Sol yanında adaptör girişi, ethernet girişi, HDMI girişi, iki adet USB, tipC USB ve kulaklık girişi mevcut. Sağ yanda ise bir adet USB girişi ve havalandırma kanalı mevcut.

Soğutma: Alttan ve yandan aldığı havayı arkadan tahliye ederek güzel soğutma sağlıyor. Yanda hava penceresi olması artı bir özellik katmış.

RGB klavye aydınlatması da gece kullanımda harfleri görmeyi kolaylaştırırken şıklık katıyor. Asus kontrol merkezinden fan hızları ayarlanabiliyor. Sessiz moddayken günlük işleri yapabilir, performans modunda oyun oynayabilir, Turbo modeunda video render yapabilirsiniz. 10bin liranın altında bir oyuncu bilgisayarı arıyorsanız asus tuf gaming modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Dell Gaming Laptop Önerisi

#Dell G3 15

Dell Gaming Laptop
Orta seviyede en iyilerinden birisi de Dell G3 15 modeli.

Tasarım 21.6 mm kalınlık, 2.53 kg ağırlık, plastik gövde
Ekran 15.6 İnç, FHD, IPS LED panel
Ekran kartı GeForce GTX 1650 Ti, GDDR6, 128 bit, 4 GB
İşlemci Intel Core i7-10750H, 6 çekirdek, 5.00 GHz
Hafıza 16 GB Ram, 256 GB SSD + 1 TB HDD
İşletim Sistemi Linux
Fiyat Ortalaması 9.900 TL
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com


Portlar: Sol yanda güç girişi, tipC, HDMI, 3.0 USB, ethernet, kulaklık mevcut. Sağ yanda iki adet 3.1 USB ve SD kart okuyucu mevcut.

Soğutma: Cihaz alttan aldığı havayı arkasından tahliye ediyor, yanlarda hava penceresi yok.2- Üst Seviye Gaming Laptop Önerisi

Üst seviye oyuncu laptoplarının açamayacağı oyun yoktur. Fiyatı 10 bin liranın biraz üstündedir ve donanım özellikleri sadece oyun için değil, video render, mühendislik gibi işler için de kullanılır. Üst seviye oyuncu laptobu alarak hem iş hem eğlence amaçlı kullanabilirsiniz. Üst seviyede ekran kartı GTX serisinden RTX serisine geçiyor. Daha yüksek veriyolu akışı ve grafik performansı sunuyor. İşlemcide değişen birşey olmuyor, yine i5 ve i7. Alınabilecek en iyi gaming laptop önerileri sizlerle.

Casper Gaming Laptop Önerisi

#Excalibur G900

Excalibur G900
Casper'in üst segment oyuncu bilgisayarı olan Excalibur G900, şık tasarımı ve yüksek özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Farklı konfigürasyonlardan fiyat performans sunan modeli seçtik. Aynı modelin Ram miktarı daha yüksek olan ve SSD + HDD olan modelleri de var. Seçtiğimiz model bütün oyunları açmaya ve kasmadan oynamaya yeterli ancak sadece oyun için değil iş içinde kullanacaksanız 32 GB Ramlı modeli seçebilirsiniz. Yeni oyunların 8 GB - 12 GB Ram kullandığı düşünüldüğünde 16 GB Ram oyun için gayet yeterli.

Tasarım 21.4 mm kalınlık, 2.1 kg ağırlık, metal gövde
Ekran 15.6 İnç, FHD, IPS LED panel, 144 Hz, 330 nit, 5 ms
Ekran kartı GeForce RTX 2060, GDDR6, 192 bit, 6 GB
İşlemci Intel Core i7-10750H, 6 çekirdek, 5.00 GHz
Hafıza 16 GB Ram, 480 GB SSD
İşletim Sistemi Freedos
Fiyat Ortalaması 12.000 TL
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com


Excalibur G990 modeli daha üst modeli çıkana kadar Casper'in en iyi oyuncu laptobudur. RGB ışıklı klavyesi de gece kullanımda kolaylık ve şıklık katıyor. Sağ üstteki tuştan fan ayarı değiştirilebiliyor.

Soğutma: Yanlarda ve arkasında hava kanalları mevcut, alttan ve yanlardan aldığı havayı arkadan püskürtüyor yani soğutma sistemi güzel.

Portlar: Sol yanında modem ile kablolu bağlantı için ethernet girişi, 3.1 USB girişi, microSD kart okuyucu mevcut. Sağ yanda iki adet 3.1 USB girişi ve kulaklık girişi mevcut. Arkasında ise güç girişi, HDMI girişi, display portu, TipC USB girişi mevcut.

Kasada bir sata SSD yuvası, iki adet M2 SSD yuvası olması sayesinde kendiniza depolamayı artırabilirsiniz. Mevcut donanım özellikleriyle hem oyuncular için hem video edit ve mühendslik için uygun seviyede. Bütçeniz 10bin liranın üzerindeyse Excalibur G900 modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Monster Gaming Laptop Önerisi

#Monster Tulpar T7

Monster Tulpar T7
Monster'in üst seviye oyun bilgisayarı için ürettiği Tulbar serisi, en iyi gaming laptop listesinde yer alıyor. T7 V22 modeli de büyük ekran boyutu, 2020 yılında çıkan 8 çekirdekli i7 işlemcisi ve Nvidia'nın üst seviye oyun performansı sunan RTX 3060 model ekran kartıyla öne çıkıyor.

Tasarım 24.9 mm kalınlık, 2.55 kg ağırlık, metal gövde
Ekran 17.3 İnç, QHD, IPS LED panel, 165 Hz
Ekran kartı GeForce RTX 3060 Max-P , GDDR6, 6GB, 192 bit
İşlemci Intel Core i7-10870H, 8 çekirdek, 5.00 GHz
Hafıza 16 GB Ram, 1 TB SSD
İşletim Sistemi Windows 10
Fiyat Ortalaması 15.500 TL
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com


Portlar: Arka kısımda ethernet, HDMI, USB TipC, şarj adaptörü girişleri bulunuyor. Girişlerin arkada olması kabloların masada görünmemesi açısından güzel bir özellik. Sol tarafta USB 3.1 girişi, kulaklık ve mikrofon girişi bulunuyor. Sağ tarafta 2 adet USB 3.1 ve SD kart okuyucu girişi mevcut.

Soğutma: Hava akışı alttan ve yanlardan çektiği havayı arkadan püskürtmesiyle sağlanıyor. Hava akış kanalı fazla olduğu için oyunlarda ısınma olmuyor.

Aluminyum gövdesi kauçuk ile kaplanan laptobun ekranda bir adet webcam yanısıra yüz tanıma için de kamera bulunuyor. Anakartta iki adet Ram girişi var, mevcut özelliklerde 8 + 8 GB Ram kullanılmış ama buraya 16 + 16 GB yada 32 + 32 GB Ram ekleyerek cihazın Ramını artırabilirsiniz. Hoparlorler altta yer alıyor. Açma tuşu klavyenin sağ üst köşesine konumlandırılmış. QHD ekran çözünürlüğüne sahip laptobun oyun pertformansı 125 fps sunuyor.

RGB klavye ile renkli ışıklandırma mevcut. Açma tuşunun yanında fan hızını ayarlamak için buton bulunuyor, ofis modu - oyun modu - turbo mod ayarlarından birini seçerek fan hızını ayarlıyorsunuz. İnternette gezinmek ve ofis programları kullanmak gibi günlük işlerde fanı ofis moduna getirmek; oyun açacağınız zaman yada video render yapacağınız zaman fanı oyun moduna getirmek gerekiyor. Turbo mod ise daha sesli bir soğutma sağlıyor ve çok zorlu işlerde açılıyor.

Monster Tulbar T7 V22 modelinde Windows 10 kurulu olarak gelmesi, 17 inçlik büyük ekranı ve 1 TB SSD (okuma hızı 1813 MB/s, yazma hızı 955 MB/s) ile geniş depolama alanı sunması, havalandırma kanalının fazla olması, ömür boyu ücretsiz bakım hizmeti, açamayacağı oyun olmaması bu laptobu tercih etmek için artı özellikler arasında. Bundan iyisi artık iş için laptop kategorisine giriyor. Bütçeniz 15 bin lira civarındaysa bu laptobu gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Lenovo Gaming Laptop Önerisi

#Lenovo Legion 5

Lenovo Legion 5
Lenovo laptoplar üst seviye için güzel özelliklere sahip. Seçtiğimiz Legion 5 modeli farklı konfigrasyonları ile satışa sunuluyor. Biz bu varyasyonlardan üst seviye için şunları seçtik.

Tasarım 26.1 mm kalınlık, 2.46 kg ağırlık, plastik gövde
Ekran 15.6 İnç, FHD, IPS LED panel, 144 Hz
Ekran kartı GeForce GTX 1660 Ti, 192 bit, 6GB, GDDR6
İşlemci Intel Core i7-10750H, 6 çekirdek, 5.0 GHz
Hafıza 16 GB Ram, 512 GB SSD + 1 TB HDD
Bağlantılar Wifi 6, Bloetooth 5, USB TipA, USB TipC, Ethernet
İşletim Sistemi Freedos
Fiyat Ortalaması 15.000 TL
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com


Tasarım: Ekranı 180 derece açılabiliyor. Dış yüzeyi plastikten yapılmış, klavyenin olduğu bölüm ise kauçuk ile kaplanmış. RGB klavye ile renkli geçişlerle ışıl ışıl bir görüntü katıyor. Harman kadron hoparlorler ile sesleri güzel yansıtıyor. Webcam kamerasının üzerinde kızak mevcut yani görüntülü konferansa katılmadığınız zamanlarda güvenlik için kamerayı kapatabiliyorsunuz.

Soğutma: Yanlarda ve arkasında hava penceresi mevcut, alttan ve yanlardan çektiği havayı arkadan tahliye ediyor. İçerisindeki bakır borular çift fan ile soğutuluyor. Oyun performansında işlemci %85 ısınırken ekran kartı %75 ısınıyor. Sıcaklık %90 üzerine çıkmadığı için ısınmayan laptop diyebiliriz.

Portlar: Sağ yanda TipA 3.2 USB girişi bulunuyor. Sol yanda Tip A 3.2 USB girişi ve kulaklık girişi mevcut. Arka kısımda güç girişi, HDMI girişi, TipA USB girişi, TipC USB girişi, Ethernet girişi konumlandırılmış. Bağlantı portları açısından zengin, sadece SD kart okuyucu yok.

Alınır mı: Güç kablosunun, ethernet girişinin, usb girişlerinin arkada olması masada kablo görüntüsünü azalttığı için artı özellik. Donanım özellikleri, soğutma sistemi, performansı da güzel olduğu için tereddüt etmeden alabileceğiniz gaming laptop modellerinden birisi.

Acer Gaming Laptop Önerisi

#Acer Nitro 5

Acer Nitro 5
Acer markasının oyuncular için ürettiği iki model bulunuyor, birisi Predator diğeri Nitro, Önce nitro ile başlıyoruz. Yıllardır çok satan serinin yeni versiyonu da fiyat performans ürünü. Hem ısınmıyor hem yeni oyunları rahatça açıyor. RGB klavyesi de farklı renklerde aydınlatma yaparak güzellik katıyor. Arkadan görünümü spor araba arkasını anımsatıyor.

Tasarım 23.90 mm kalınlık, 2.30 kg ağırlık, plastik gövde
Ekran 15.6 İnç, FHD, IPS LED panel, 144 Hz
Ekran kartı GeForce RTX 2060, GDDR6, 192 bit, 6 GB
İşlemci Intel Core i7-10750H, 6 çekirdek, 5.00 GHz
Hafıza 16 GB Ram, 512 GB SSD
İşletim Sistemi FreeDOS
Fiyat Ortalaması 12.000 TL
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com


Portlar: Acer Nitro 5 sol yanında ethernet, iki adet 3.0 USB ve kulaklık girişi bulunuyor. Sağ yanında ise monitor ve TV bağlantısı için HDMI girişi, 3.0 USB girişi ve Type-C USB girişi bulunuyor. Arkasında ise şarj girişi bulunuyor.

Soğutma: Her iki yanda ve arkasında havalandırma penceresi mevcut. Alttan ve yanlardan çektiği havayı arkadan tahliye ederek hava döngüsü sağlıyor. İnternette gezinmek gibi normal işlerde kullanıldığı zaman fanları çalıştırmaya ihtiyaç duymuyor, oyunlarda fanları çalıştırıyor.

Alınır mı: Güç girişinin arkada olması masada daha az kablo görünmesi için güzel. Soğutma kanallarının fazla olması da ısınmayan oyuncu laptobu yapıyor. Ayrıca Acer Nitro 5 modeli yıllardır çok satan ve kullanıcı memnuniyeti sağlayan ürünlerden. Bütçeniz 10bin lira üzerindeyse üst segment donanım özelliklerine sahip Nitro 5 modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

#Acer Predator Helios 300

Predator Helios 300
Predator Helios 300 modeli 17 inçlik büyük ekranıyla öne çıkıyor.

Tasarım 24.7 mm kalınlık, 2.90 kg ağırlık, plastik gövde
Ekran 17.3 inç, FHD, TN panel, 120 Hz
Ekran kartı GeForce RTX 2060, GDDR6, 192 bit, 6 GB
İşlemci Intel Core i5-10300H, 4 çekirdekli, 4.50 GHz
Hafıza 16 GB Ram, 256 GB SSD + 1 TB HDD
İşletim Sistemi Linux
Fiyat Ortalaması 14.500 TL
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com


Portlar: Sol yanda güç girişi, modemle kablolu bağlantı için ethernet girişi, iki adet 3.0 USB girişi ve kulaklık girişi bulunuyor. Sağ yanda ise monitor ve tv bağlantısı için HDMI girişi, display port, 3.0 USB ve TipC USB girişleri bulunuyor.

Soğutma: İki yanda ve arkada havalandırma penceresi bulunuyor. Alttan ve yanlardan aldığı havayı arkadan tahliye ederek hava akışı sağlıyor, oyunlarda ısınmıyor.

Predator sense uygulamasıyla klavye aydınlatması, işlemci ve ekran kartı fan ayarları yapılıyor. Oto, max, turbo modlarıyla performans gerektirmeyen işlerde otomatik, oyunlarda max yada turboya alabilirsiniz.

Son

Gaming laptop tavsiyeleri yazımızın sonuna geldik. Burada önerdiğimiz oyun laptopları ile bütün popüler oyunları açabilir ve kasmadan oynayabilirsiniz. İşlemcilerin sürümlerini yüksek tutarak ve ekran kartının kapasitesini yüksek seçerek alınabilecek en iyi oyuncu laptoplarını listeledik. Fiyat performans odaklı seçimler yaptığımız için çok yüksek fiyatlı modelleri seçmedik. Dileyen önerdiğimiz modellerin farklı varyasyonlarını da inceleyebilir ve kararını verebilir. Bir satış danışmanına "hangi oyun bilgisayarını almalıyım" diye sorsanız yine bunları gösterecektir.

Aradığınızı buldunuz mu? Memnuniyet anketimize katılarak içerikleri geliştirmemize yardımcı olun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Yorumlar konuyla ilgili olmalıdır, deneyim ve yapıcı eleştiri içerebilir.

Cihazo tavsiye bloğu

Cihazo tavsiye bloğu

Benzer yayınlar