Ads Area

En iyi yıkayan çamaşır makinesi tavsiyeleri 2021 fiyatları

En iyi yıkayan çamaşır makinesi hangisi diyenlere 2021 çamaşır makinesi tavsiyeleri sunduğumuz yazıya hoşgeldiniz. Bu sayfada kilogram kapasitesi ve devir hızına göre seçim yapabileceğiniz fiyat performans çamaşır makinesi modelleri sıralanmıştır. Aşağıdaki listeden ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan modeli alabilirsiniz.
çamaşır makinesi tavsiyeleri
Banyomuzda özel yer tahsis ettiğimiz, kirli çamaşırları hijyenik yıkayan, olmazsa olmaz ev aletlerinden birisi olan çamaşır makineleri, ev düzerken alınacaklar listesinde baş sıralarda yer alıyor. Çeşit de çok olunca hangi çamaşır makinesini almalıyım sorusu çıkıyor. En iyi çamaşır makinesi ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olandır.

Çamaşır makinesi tavsiye 2021

+8 kg çamaşır makinesi
+9 kg çamaşır makinesi
+10 kg çamaşır makinesi


Çamaşır makinesi modelleri hem hijyenik temizlik sağlıyor hem zamandan tasarruf ediliyor. Eskiden çamaşır yıkamak tam bir zahmetti. Kadınların elleri suda beklemekten ötürü buruşuyor ve deterjandan ötürü çatlak yaralar oluşuyordu. Leğende çitileyerek yıkanan kirli kıyafetler kolların yorulmasına ve zaman kaybına sebep olurdu. Ayrıca elde yıkarken ılık su kullanıldığı için fazla hijyenik olmuyordu. Çamaşır makinesinin icadıyla zamandan tasarruf ve enerjiden tasarruf sağlandı. Tambur içinde çamaşırı sağa sola döndürüp çitileyen, hızla döndürüp sıkan çamaşır makineleri hayatımıza girdi.

Çamaşır makinesi fiyatları da yıldan yıla değişti ve günümüze geldiğimizde en ucuzu iki bin liralardan başladı. Marka ve yeni özellikler de fiyatı etkileyen faktörlerden. Düğmeli modellerin yerini dijital dokunmatik ekranlı modeller aldı. Bir evin en önemli eşyalarından birisi çamaşır makinesi olduğu için çağa uygun ve gelişmiş özellikleri tercih etmek gerekiyor. Tabi bunun için bütçeyi düşünmek de gerekiyor. Her bütçeye uygun olması için fiyat performans çamaşır makinelerini seçtik.

Çamaşır makinesi nasıl çalışır?

çamaşır makinesi
Çamaşır makinesi çalışma prensibi, orta kısımda bulunan tamburun alttan ve üstten yaylarla tutturulması ve elektrik motorunun bu tamburu döndürmesiyle sağlanır. Bu motorun tamburla bağlantısı kayışla yada direk bağlantılı olabilir. Çamaşır yıkamaya başlanırken musluktan soğuk su çekilir ve rezistans yardımıyla ısıtılır. Seçtiğiniz ısı ayarına ulaşınca motor tamburu sağa sola döndürür böylece çamaşırlar kazan içinde çarparak çitilenmiş olur. Yıkama işlemi bittiği zaman musluktan su çekilir ve temiz suyla durulanır. Ardından motor devir hızına göre çalışarak tamburu hızla döndürür. Çamaşırlar tamburun duvarına yapışır ve dönüşün getirdiği baskıyla emdiği su deliklerden dışarı püskürür, böylece sıkma işlemi gerçekleşir ve %70 oranda suyu sıkılmış olur. Geriye kalan %30 nemi gün ışığında yada kurutma makinesinde kuruturuz.

Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli?

direct drive motor
Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler; hem doğayı korumak hem faturalar için enerji tasarrufu sağlayan A+++ sınıfı olmalıdır. İç hacmi 8, 9, 10 kg kapasiteli modeller alınabilir. 10 kg kapasiteli modeller elyaf yorgan yıkamak için tercih ediliyor. Ayrıca devir hızı yani sıkarken dakikada kaç kez döndüğü de önemli. 800 devir, 1000 devir, 1200 devir, 1400 devir gibi ayarlare mevcut ancak en çok kullanılan 800 - 1200 arası çünkü daha fazla hızda çamaşırlar yıpranabilmektedir. Bunlar haricinde çamaşır makinesinin motoru da bir tercih sebebi olabilir. Tamburu kayışla döndüren Universal motor ve kayışsız direct drive motor olarak iki tür motor bulunmaktadır.

Universal motor, makinenin altına yerleştirilir ve kayış yardımıyla tamburu çevirir. Elektrik motoru sağa sola döndükçe kayış tamburu çevirir ve içindeki çamaşırları çitilemiş olur. Bunu bir bisikletin zincirle tekeri döndürmesine benzetebiliriz, pedalı çevirince zincir tekeri hareket ettirir, buradaki pedal motordur, zincir kayıştır, teker ise tamburdur.

Direct drive motor ise arada herhangi bir kayış olmadan direk tamburun arkasına monte edilmiştir. Bu sayede ani duruşlar ve ani kalkışlar yaparak çamaşırları daha etkili çitileyebilir, ayrıca yarım tur ve tam tur dönme ayarı yapılarak farklı kumaşlara özel çitileme ayarı yapılabilir. Diğer artısı kayış gevşemesi sorunu olmamasıdır, sıkma aşamasında direk tamburu çevirdiği için daha etkili ve sartıntısız sıkabilir. Her iki motor da çamaşırı temizleme konusunda iyidir, aşağıdaki listede iki tür motordan da seçilerek fiyat performans çamaşır makineleri önerilmiştir. (Bilgiler resmi websitelerinden alınmıştır.)

Çamaşır makinesi nasıl kullanılır?

1) Miktar: Satın aldığınız çamaşır makinesinden verim alabilmek için tamburu tıka basa doldurmamak ve %25 boşluk bırakmak gerekiyor. Bu boşluk sayesinde çamaşırlar tambura çarparak her yeri çitilenmiş oluyor.
2) Kumaş türü: Beyazları ve renklileri ayrı yıkamak, kumaş türüne göre program ayarlamak, yünlüleri narin ayarda yıkamak gerekiyor.
3) Kontrol: Çamaşırları doldururken cepleri kontrol etmeyi unutmayın, kapak kapanınca çorap yada başka birşeyin lastiğe sıkışmadığından emin olun.
4) Deterjan: Makinenin deterjan haznesinin sol tarafı toz deterjan, orta kısmı yumuşatıcı, sağ kısım ön yıkama için deterjan bölümüdür. Deterjanı ilgili bölmelere yarısı boş kalacak şekilde ekleyin, ağzına kadar doldurmak aşırı köpürmeye yol açacağından çitileme eksik kalır.
5) Deterjan için kapaklı kap kullanın, ağzını açık bırakırsanız kurur sertleşir ve köpürmez.8 kg çamaşır makinesi tavsiyeleri

Makineyi tıka basa doldurmamak için iç hacminin de büyük olması gerekiyor. Bu yüzden çamaşır makinesi tavsiyelerine 8 kg kapasiteli modeller ile başlıyoruz. İki kişilik ve tek çocuklu aileler için 8kg uygundur.

#VESTEL 8 kg çamaşır makinesi

VESTEL CMI 87102
Model Vestel CMI 87102 WIFI
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 56 cm derinlik
Kapasite ve Devir 8 kg 1000 Devir
Program sayısı 15 programlı
Enerji Sınıfı C
Elektrik 2000W, 100 kullanımda 63 kWh
Su Tek yıkamada 48 litre
Ses seviyesi Yıkama 50 dB, sıkma 73 dB
Motor türü Universal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 2.750 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Vestel 8 Kg 1000 Devir çamaşır makinesi; 10 yıl garantili Inverter Motoruyla sessiz çalışır, Boomerang Gövde ile titreşimi aza indirerek sıkma aşamasında sarsıntıyı yok eder. Bu sayede eve geç gelince makineyi gece çalıştırmak da mümkün oluyor. Özel tambur tasarımı sayersinde narin giysileri yıpratmadan yıkıyor. Buhar püskürtme özelliği de koku sinmiş çamaşırı yıkamadan temizlemeye yarıyor. Wifi özelliği ile telefondan kontrol edilebilmesi de artı özellik katıyor. Fiyat performans çamaşır makinesi arayanların tercihi oluyor. Programlar: Süper hızlı 15 dk, hızlı 60 dk, perde, yorgan, sentetik, gömlek, sıkma/tahliye, alerji uzmanı, durulama, yünlü, renkliler, pamuklu, ön yıkamalı pamuklu, eko. En yüksek sıcaklık 60 derece.

#Electrolux 8 kg çamaşır makinesi

Electrolux PerfectCare 600
Model Electrolux EW6F4822AB
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 55 cm derinlik
Kapasite ve Devir 8 kg 1200 Devir
Program sayısı 14 programlı
Enerji Sınıfı E
Güç 2200W, 100 kullanımda 83 kW/h
Su Tek yıkamada 47 litre
Ses seviyesi Yıkama 58 dB, sıkma 79 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 3.500 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Electrolux 8 Kg 1200 Devir çamaşır makinesi; Giysi türü ve miktarına göre SensiCare System özel yıkama ayarıyla yıpranma ve renk değişimine karşı koruma, Buharlı durulama yaparak deterjan artıklarını arındırır. Eco TimeManager ile yıkama süresini ayarlayabilirsiniz. Yıkama programları: Eco 40-60, Pamuklu, Sentetik, Hassas, Hızlı 14 dk, Durulama, Sıkma/Su boşaltma, Anti Alerji Buharlı, Yorgan, İpekli, Yünlü, Spor, Outdoor, Kot9 kg çamaşır makinesi tavsiyeleri

9 kg çamaşır makineleri en çok tercih edilen kapasitedir ve birkaç çocuklu aileler için uygundur. Elyaf yorgan, battaniye, kilim gibi eşyalar da yıkanabilir.

#Vestel 9 kg çamaşır makinesi

Vestel CMI 96101
Model Vestel CMI 96101
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 58 cm derinlik
Kapasite ve Devir 9 Kg 1000 Devir
Program sayısı 15 programlı
Enerji Sınıfı C
Güç 2200W, 100 kullanımda 66 kW/h
Su Tek yıkamada 50 litre
Ses seviyesi Yıkama 58 dB, sıkma 73 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 2.900 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Vestel 9 Kg 1000 Devir çamaşır makinesi; Inverter Motoruyla sessiz çalışır, Boomerang Gövde ile titreşimi aza indirerek sıkma aşamasında sarsıntıyı yok eder. Bu sayede eve geç gelince makineyi gece çalıştırmak da mümkün oluyor. Özel tambur tasarımı sayersinde narin giysileri yıpratmadan yıkıyor. Buhar püskürtme özelliği de koku sinmiş çamaşırı yıkamadan temizlemeye yarıyor. Programlar: süper hızlı 15 dk, hızlı 60 dk, perde, yorgan, sentetik, gömlek, sıkma/tahliye, alerji uzmanı, durulama, yünlü, renkli, pamuklu, ön yıkamalı pamuklu, eko. En yüksek sıcaklık 60 derece.

#LG 9 kg çamaşır makinesi

LG F4R3VYW3WE
Model LG AI DD F4R3VYW3WE
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 57 cm derinlik
Kapasite ve Devir 9 Kg 1400 Devir
Program sayısı 14 programlı
Enerji Sınıfı D
Güç 2200W, 100 kullanımda 77 kWh
Su Tek yıkamada 50 litre
Ses seviyesi Yıkama 54 dB, sıkma 73 dB
Motor türü Direct Drive (Kayışsız)
Fiyat Ortalaması 3.500 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

LG 9 kg çamaşır makinesi, AI DD teknolojisiyle çamaşır ağırlığını ve yumuşaklığını göz önüne alarak yıkama yapar. 0 yıl garantili Direct drive motoru sayesinde ani duruşlar yaparak çamaşırın altını üstüne getirir. Kazandaki çelik çıkıntılar giysilerin daha iyi çitilenmesine yardımcı olur. Programlar: eko, kolay, tambur temizle, baby care, sessiz, hassas, durulama/sıkma, yünlüler, hızlı 14 dk, spor giyim, hijyen, yorgan, karışık, pamuklu. Sıcaklık ayarı: 20, 30, 40, 60, 95 derece. Sıkma ayarı: 400, 800, 1000, 1200, 1400 devir.

#Profilo 9 kg çamaşır makinesi

Profilo CGA242X1TR
Model Profilo CGA242X1TR
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 59 cm derinlik
Kapasite ve Devir 9 Kg 1000 Devir
Program sayısı 14 programlı
Enerji Sınıfı C
Güç 2200W, 100 kullanımda 66 kWh
Su Tek yıkamada 44 litre
Ses seviyesi Yıkama 48 dB, sıkma 72 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 3.700 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Profilo 9 kg 1000 devir çamaşır makinesi, SilentPlus Motoruyla sessiz çalışır, 10 yıl motor garantisi vardır. Leke Uzmanı ayarıyla en inatçı dört leke suda bekleterek ve özel ısı ayarıyla temizlenir. JetPlus ayarı ise hızlı yıkama süresini ayarlar. Programlar: tambur temizleme, hiyjen, perde, yorgan, ekspres 15/30 dk, karışık, sıkma/boşaltma, durulama, yünlüler, narin/ipek, sentetikler, renkliler, eko, pamuklular. Sıcaklık ayarı: 20, 30, 40, 60, 90 derece. Sıkma ayarı: 400, 600, 800, 1000, 1200 devir.

#Bosch 9 kg çamaşır makinesi

Bosch WGA142X1TR
Model Bosch WGA142X1TR
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 59 cm derinlik
Kapasite ve Devir 9 Kg 1200 Devir
Program sayısı 14 programlı
Enerji Sınıfı C
Güç 2200W, 100 kullanımda 66 kWh
Su Tek yıkamada 44 litre
Ses seviyesi Yıkama 48 dB, sıkma 72 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 4.200 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Bosch 9kg çamaşır makinesi, 10 yıl garantili motoru sessiz ve uzun ömürlüdür. AllergyPlus ayarıyla yüksek sıcaklık, uzun çitileme, ilave durulama yapılır. Böylece giysilerdeki polen, tüy ve toz akarları temizlenir. Kan, çay, kozmetik ve yağ gibi zorlu lekeler için suda bekletme yaparak yumuşatır ve çitilemeye geçer. Vakti olmayanlar için SpeedPerfect ayarı 45 dakikada hijyenik yıkama sağlar. VarioDrum kazan yapısı narin giysileri yıpratmadan yıkar. Reload özelliği ile makineyi durdurup unuttuğunuz çamaşırları ekledikten sonra devam ettirebilirsiniz. AntiVibration yan duvar tasarımı titreşimi azaltarak sessiz çalışmasına katkı sağlar. ActiveWater Plus teknolojisiyle kumaş türüne göre kullanacağı su miktarını otomatik ayarlar, böylece az su emen kumaşlarda tasarruf eder. Programlar: Tambur temizleme, allergy plus, perde, yorgan, kısa 15/30dk, sıkma/boşaltma, durulama, yünlüler, narin/ipek, sentetikler, renkliler, eko, pamuklu.

#Samsung 9 kg çamaşır makinesi

Samsung WW90J5475FW
Model Samsung WW90J5475FW
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 55 cm derinlik
Kapasite ve Devir 9 Kg 1200 Devir
Program sayısı 14 programlı
Enerji Sınıfı A+++
Güç 2200W, yıllık 196kwh
Su Yıllık 9.400 Litre
Ses seviyesi Yıkama 50 dB, sıkma 74 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 4.500 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Samsung 9 kg çamaşır makinesi, 10 yıl garantili Dijital İnverter Motoruyla çok sessiz çalışır. Elmas desenli kazanı çamaşırların yıpranmadan yıkanmasını sağlar. Programlar: hızlı yıkama 15 dk, günlük yıkama, hassas yıkama, koyu renkliler, nevresim, bebek giysileri, spor giysiler, eko temizlik kazan, durulama/sıkma, kotlar, yünlüler, sentetik, pamuklu. Isı ayarı: 20, 30, 40, 60, 90 derece. Sıkma ayarı: 400, 800, 1200, 1400 devir.

#Siemens 9 kg çamaşır makinesi

Siemens WM12US90TR
Model Siemens WM12US90TR
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 55 cm derinlik
Kapasite ve Devir 9 Kg 1200 Devir
Program sayısı 14 programlı
Enerji Sınıfı C
Güç 2200W, 100 yıkamada 66 kwh
Su Tek yıkamada 44 Litre
Ses seviyesi Yıkama 58 dB, sıkma 72 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 4.700 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Siemens 9 kg çamaşır makinesi, 10 yıl garantili iQDrive motoruyla sessiz çalışır. İdos özelliğiyle deterjanı kumaş türüne göre ayarlar. Su damlası tasarımındaki kazanıyla yıpratmadan yıkar. Programlar: otomatik, hijyen, tambur, perde, yorgan, kısa 15/30 dk, sıkma, durulama, mix/karışık, yünlüler, narin/ipek, sentetikler, renkliler, eko, pamuklular. Isı ayarı: 30, 40, 60, 90 derece.

#Arçelik 9 kg çamaşır makinesi

Arçelik 9123 YCM
Model Arçelik 9123 YCM
Ebatlar 84 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 64 cm derinlik
Kapasite ve Devir 9 Kg 1200 Devir
Program sayısı 15 programlı
Enerji Sınıfı A+++
Güç 2000W, yıllık 152 kwh
Su Tek yıkamada 44 Litre
Ses seviyesi Yıkama 52 dB, sıkma 73 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 5.500 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Arçelik 9 kg çamaşır makinesi, Prosmart Inverter Motoruyla sessiz çalışır. Aquafusion sistemiyle deteryanı çamaşır üzerine püskürtür. Üçgen damla desenli kazanı nazik yıkar. Isı ayarı: 20, 30, 40, 60, 90 derece. Sıkma ayarı: 600, 800, 1000, 1200 devir.10 kg çamaşır makinesi tavsiyeleri

10 kg çamaşır makineleri kalabalık aileler için ve biriktirip yıkamayı sevenler için uygundur. Elyaf yorgan, battaniye, kilim gibi eşyalar da yıkanabilir.

#GRUNDIG 10 kg çamaşır makinesi

GRUNDIG GWM 10401
Model GRUNDIG GWM 10401
Ebatlar 84 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 64 cm derinlik
Kapasite ve Devir 10 Kg 1400 Devir
Program sayısı 16 programlı
Enerji Sınıfı A+++
Güç 2000W, yıllık 214 kwh
Su Yıllık 11.439 Litre
Ses seviyesi Yıkama 50 dB, sıkma 75 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 3.500 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Grundig 10kg çamaşır makinesi, ınverter eco motoruyla sessiz çalışır. Arçeliğin daha hesaplı versiyonudur. Programlar: iç giyim, hijyen, gömlek, leke, kot, spor, yorgan, durulama, sıkma, narin, yünlü/elde yıkama, karışık, mini, sentetik, pamuklu eko, pamuklu. Isı ayarı: 30, 40, 50, 60, 70, 95 derece. Sıkma ayarı: 600, 800, 1200, 1400 devir.

#Profilo 10 kg çamaşır makinesi

Profilo CGA252X0TR
Model Profilo CGA252X0TR
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 59 cm derinlik
Kapasite ve Devir 10 Kg 1400 Devir
Program sayısı 16 programlı
Enerji Sınıfı C
Güç 2000W, 100 yıkamada 67 kwh
Su Tek yıkamada 47 litre
Ses seviyesi Yıkama 48 dB, sıkma 72 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 3.900 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Profilo 10kg çamaşır makinesi, 10 yıl garantili SilentPlus Motoruyla sessiz çalışmakta, suda bekletme yaparak zorlu lekeler yumuşatma yapar ve köpük algılayıp deterjanı ayarlar. Programlar: hijyen, yorgan, narin/ipek, perde, tambur temizleme, sıkma, durulama, karışık, ekspress 15/30 dk, yünlüler, sentetikler, renkliler, eko, pamuklular.

#Electrolux 10 kg çamaşır makinesi

Electrolux EW6F421BT
Model Electrolux EW6F421BT
Ebatlar 85 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 59 cm derinlik
Kapasite ve Devir 10 Kg 1200 Devir
Program sayısı 16 programlı
Enerji Sınıfı D
Güç 2000W, 100 yıkamada 79 kwh
Su Tek yıkamada 52 litre
Ses seviyesi Yıkama 53 dB, sıkma 75 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 4.200 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Electrolux 10 kg çamaşır makinesi, giysi türü ve miktarına göre suyu ve enerjiyi ayarlar, bal peteği tasarımlı tamburu narin yıkar, buharlı durulama yaparak deterjan kokularını temizler.

#Beko 10 kg çamaşır makinesi

Beko BK 10141 EY
Model Beko BK 10141 EY
Ebatlar 84 cm yükseklik, 60 cm genişlik, 64 cm derinlik
Kapasite ve Devir 10 Kg 1400 Devir
Program sayısı 16 programlı
Enerji Sınıfı A+++
Güç 2000W, yıllık 191 kwh
Su Tek yıkamada 50 litre
Ses seviyesi Yıkama 54 dB, sıkma 76 dB
Motor türü Üniversal (Kayışlı)
Fiyat Ortalaması 4.700 TL civarında
Güncel Fiyatı Gör Gittigidiyor.com

Beko 10kg çamaşır makinesi, Prosmart Inverter motoruyla sessiz çalışır ve verimlilik sağlar. Programlar: Pamuklu, Sentetik, Gömlek, Koyu Renkliler / Kot, Hızlı Günlük, spor, kazan temizleme, sıkma pompa, durulama, elde yıkama, yorgan, perde, yünlü, hassas, hijyen, pamuklu eko. Isı ayarı: 20, 30, 40, 60, 90 derece. Sıkma ayarı: 600, 800, 1200, 1400 devir.

#Son

En iyi çamaşır makinesi tavsiyeleri yazımızın sonuna geldik. Burada önerdiğimiz modeller; enerji tasarruflu, özel tasarımlı, kullanıcı memnuniyeti sunan ürünlerdir. Hangisini almalıyım diye kararsız kalıyorsanız 9 kg kapasiteli modelleri öneriyoruz. Aralarındaki farklar; motor türü, en yüksek ısı ayarı, devir ayarı, buharlı yıkama, su tasarrufu, fiyat gibi özelliklerdir. İhtiyacınıza ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Sipariş verdiğinizde yetkili servis getirip kurulum yapmaktadır.

Aradığınızı buldunuz mu? Memnuniyet anketimize katılarak içerikleri geliştirmemize yardımcı olun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Yorumlar konuyla ilgili olmalıdır, deneyim ve yapıcı eleştiri içerebilir.

Cihazo tavsiye bloğu

Cihazo tavsiye bloğu

Benzer yayınlar