Ads Area

En iyi Türk kahve makinesi tavsiyeleri 2021

Hangi kahve makinesini almalıyım diyenlere 2021 Türk kahve makinesi tavsiyeleri sunduğumuz yazıya hoşgeldiniz. Bu sayfada herkesin tarzına ve ihtiyacına uygun modelleri listeliyoruz.
Türk kahvesi
Toz kahvenin sıcak suda erimesiyle elde edilen, yanında lokum ve su ikram edilen, fincanları süsleyen nefis lezzet. Osmanlıdan günümüze değişmeyen, kırk yıl hatırı olan sıcak içecek, evet Türk kahvesi. Hergün bir fincan içmeden duramıyorsanız ateşin üzerine koyulan bir cezveye yada elektrikli bir Türk kahve makinesine mutfağınızda yer vermelisiniz. Peki "en iyi Türk kahve makinesi hangisi, hangisini almalıyım" diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Türk kahve makinesi önerileri sunmadan önce pişirme ipuçlarına da değinelim. Zira tadı damağımda nefis bir kahve içmek için pişirme usulune dikkat etmek gerekiyor. 40 yıl hatırı olan köpüklü bir Türk kahvesi pişirmek için cezveye fincan sayısında içme suyu koyun. Kişi başı bir tatlı kaşığı toz kahveyi cezvenin içine döküp karıştırın. Şekerli seviyorsanız iki çay kaşığı şekeri de ilave edin. Sonra cezveyi makinenin yuvasına yerleştirin ve düğmeye basın. Hazır olduğu zaman yavaşça fincanlara boşaltın.

Hazırladığınız kahveyi fincanlara boşalttıktan sonra sıra geldi temizlik aşamasına. Cezvenin içini suya tutarak durulayın, altındaki temas noktasına suyun deymemesine dikkat edin. Dış yüzeyi silmek için nemli bez yeterlidir. Cezveyi yıkadıktan sonra makine bölmesine yerleştirin ve fişini çekin. Cezve tabanının kireçlenmemesi için musluk suyuyla değil içme suyu kullanmalısınız. Kireçlenen cezve tabanını temizlemek için yarım cezve suya bir tatlı kaşığı limon tuzu ekleyip çalıştırın ve kaynayınca 10 dk bekletip dökün. Şimdi çok satan ve kullanıcı memnuniyeti sağlayan Türk kahve makinesi modellerini inceleyelim.

Türk kahve makineleri

+Karaca Hatır
+Vestel Sade
+Arçelik Telve
+Bosch coffeex
+Fakir Kaave
+Arzum Okka
+Korkmaz Kahvekolik
+King Kısmet
+Homend Pottoman
+Sinbo Scm

fincan takımı karaca

Karaca Türk kahve makinesi

#Karaca Hatır

Karaca hatır mod türk kahve makinesi
Türk kahve makinesi önerimize Karaca hatır markasıyla başlıyoruz çünkü hatır mod isimli tekli modele yeni bir özellik getirildi. Bildiğiniz üzere Türk kahvesi suda pişiyor, ancak hatır mod ile artık sütlü kahve de yapılabilir, hatta sıcak çikolata bile. Bu yeni özellik sebebiyle çok satanlar arasına girdi. 735W güçle ısıtan hatır moduna göre; 1 kg ağırlığında, 30 cm yüksekliğinde, 23 cm genişliğinde.

hatir plus
Hatır plus ikili modeli de yenilikçi bir yaklaşımla tasarlanmış. Bir yanda şeffaf çaydanlıklı filtre kahve makinesi diğer yanda cezveli Türk kahve makinesi yanyana birleştirilmiş. İki lezzeti bir araya getiren bu tasarımla damak tadınıza göre iki farklı tarzda kahveler pişirebilirsiniz. 4 fincan kapasiteli karaca hatır serisi ile hem kendinize hem sevdiklerinize lezzetli sıcak içecekler hazırlayabilirsiniz. Hatır plus modelinin cezvesi sütlü kullanıma uygun değil.

Vestel Türk kahve makinesi

#Vestel Sade

vestel sade türk kahve makinesi
1300 ml su hazneli kahve makinesi olan Vestel sade R910, seçtiğiniz fincan sayısına ve boyutuna göre cezveye otomatik su alıyor. Yandaki tuştan başlatın ve 600 W ısıtma gücüyle ister közde (yavaş pişirme) ister normal pişirme özelliğiyle tam kıvamında 4 fincan köpüklü Türk kahvesi hazırlayın.

Arçelik Türk kahve makinesi

#Arçelik Telve

arçelik telve türk kahve makinesi
Türk kahve mainesi tavsiyemize arçelik telve ile devam ediyoruz. Yıllardır çok satan model olan telve ikili ile bir fincanda sade, diğer fincanda şekerli Türk kahvesi yapılabiliyor. 2 fincan kapasiteli cezveler ile tek seferde 4 fincan kahve pişirilebiliyor.

Bosch Türk kahve makinesi

#Bosch coffeex

Bosch coffeex türk kahve makinesi
Bosch coffeex Türk kahve makinesi ikili modelden ibaret, tekli modeli bulunmuyor. 1.5 litre sürahisi bulunuyor ve 3 + 3 fincan kapasiteli. Dokunmatik paneliyle diğer modellerden ayrışan Bosch kahve makinesi de tercih edilebilir.

Fakir Türk kahve makinesi

#Fakir Kaave

fakir kaave türk kahve makinesi
Çelik pişirme haznesiyle Fakir kaave steel; 4 fincan kapasiteli, 735W ısıtma gücü, sesli ve ışıklı uyarı, susuz çalışma koruması, taşma önleyici sistemi bulunuyor. Biraz daha küçük model olan Kaave mono versiyonu da tercih edilebilir.

Arzum Türk kahve makinesi

#Arzum okka

arzum okka türk kahve makinesi
Arzum okka minio; 480W ısıtma gücüyle 4 fincan kahve pişiriyor. Közde ve normal pişirme özelliği bulunuyor, cezvesi suya tutarak kolayca temizleniyor. Taşma önleyici sensör, hazır olduğunu bildirmek için sesli ve ışıklı uyarı, susuz çalışmama koruması gibi özellikleri de mevcut. Okka minio modelinin çelik cezveli olanı da minio pro olarak sunulmuş.

Korkmaz Türk kahve makinesi

#Korkmaz kahvekolik

korkmaz türk kahve makinesi
Korkmaz kahvekolik, 400W ısıtma gücüyle çelik cezvesinde 4 fincan kahve pişiriyor. Pişirme algılama sistemiyle kahve köpürünce otomatik kapanıyor. Taşma önleyici sensörü ve susuz çalışma koruması bulunuyor, tek tuşla kolay kullanım sunuyor. Sesli uyarı da mevcut.

King Türk kahve makinesi

#King kısmet

king kısmet türk kahve makinesi
King kısmet; 550W ısıtma gücüyle 4 fincan kahve pişiriyor. Közde ve normal pişirme özelliği, sesli ve ışıklı uyarı, taşma önleyici, köpük algılayıcı özellikelri bulunuyor. 400 ml kapasiteli çift ağızlı cezvesiyle sağ el ve sol el kullanımına uygun. Tepesinde konumlanmış iki tuş ile normal veya yavaş pişirme (alev sembollü düğme) ayarı seçip bekleyin, bu esnada uyarı ışığı yanıp sönmeye devam edecek, hazır olunca uyarı sesi gelecek.

#Homend Türk kahve makinesi

#Homend Pottoman

homend türk kahve makinesi
Homend Pottoman 1830h, 535W ısıtma gücüyle 300 ml kapasiteli cezvesiyle 4 fincan kahve pişiriyor. Pişirme algılaması, sesli uyarısı, susuz çalışmama koruması mevcut. Tepesindeki düğmeyle tek tuşla kolay kullanım.

#Sinbo Türk kahve makinesi

#Sinbo SCM

sinbo türk kahve makinesi
Pratik ve kolay taşınabilir, seyahatlerinizde yanınızda taşıyabileceğiniz boyutta, Cezve tasarımlı Sinbo SCM 2943; 400 ml kapasiteli çelik cezvesiyle, 1000W ısıtma gücüyle 5 fincan kahve pişiriyor. Pekçok evde mevcut olan sinbo scm; yurtta kalanlar, askerlik yapanlar, öğretmenler odası, işyerleri için de uygundur.

Türk kahve makinesi tavsiyeleri yazımızın sonuna geldik. Önerdiğimiz ürünleri özelliğine, fiyatına ve kullanıcı yorumlarına göre sıraladık. Siz de ihtiyacınıza ve bütçenize göre bu modellerden birini tercih edebilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Yorumlar konuyla ilgili olmalıdır, deneyim ve yapıcı eleştiri içerebilir.

Cihazo tavsiye bloğu

Cihazo tavsiye bloğu

Benzer yayınlar