Ads Area

En iyi casper oyun bilgisayarı hangisi?

Casperin en iyi oyun bilgiyarı hangisi diyenler için hazırladığımız yazıya hoşgeldiniz. Bu sayfada yeni çıkan casper gaming laptop modellerinden en iyisini seçiyoruz.

Bilgisayar oyunları çağımızın eğlence araçlarında birisi. Küçükten büyüğe herkese hitap eden oyunlar gerçek dünyada yapamadığımız şeyleri sanal dünyada yapmaya ve boş vakitlerimizde kafa dağıtmaya yarıyor. Yeni çıkan oyunları bilgisayarımızda açabilmek için donanım olarak yeterli seviyede bir oyun bilgisayarı almak lazım oluyor. Casper oyuncu bilgisayarı da bu ihtiyacı karşılamak için alınabilecek en iyi markalardan birisi.

Oyun bilgisayarı alırken dikkat edilmesi gerekenlerler; ekran boyutu, işlemci nesli, ekran kartı serisi, ram miktarı, depolama alanı ve okuma hızı gibi donanımların yüksek olması ve soğutma sisteminin iyi olmasıdır. Bunlardan birisi düşük olursa kullanıcı memnuniyeti sağlamaz. Yeni çıkan oyunları kasmadan akıcı şekilde oynayabilmek için üst seviye oyun bilgisayarı almak gerekiyor. Oyunların grafik ayarı düşürülürse orta seviye gaming laptop da alınabilir.

Ayrıca karar vermeniz gereken diğer konu, laptop mu masaüstü mü almalıyım sorusudur. Masaüstü hem taşınmaz hem çok yer kapladığı için artık pek tercih edilmiyor. Ayrıca masaüstü alınca gaming monitor almak da gerekiyor. Daha portatif ve performans sunan gaming laptoplar çıkmışken biz de masaüstü önermiyoruz. Bu yüzden en iyi casper oyun bilgisayarı önerimizde masaüstü modelini en sona ekledik.

Casper oyun bilgisayarı tavsiyesi

#Excalibur G900

casper oyuncu bilgisayarı
En iyi casper oyun bilgisayarı deyince akıllara Excalibur G900 modeli gelir. Çünkü donanım özellikleri üst seviyedir, ayrıca fiyatı rakip muadillerine göre daha uygundur. Tasarım olarak da şık bir görünüme sahiptir.

Farklı konfigrasyonlar ile sunulan Excalibur G900 modelini kendi tercihinize göre düzenleyebilirsiniz. Masaüstü toplar gibi laptop alırken de farklı özellikler ekleyebiliyorsunuz. Bunu ister Casper.com.tr adresinden yapın, isterse sizin için seçtiğimiz özellikleri tercih edin. Casperin resmi web sitesindeki mevcut özellikler fiyatı ucuz tutmak için en düşük özellikler seçili halde sunuluyor ve yükseltme yapmak gerekiyor.

Excalibur G900 oyun bilgisayarı için seçtiğimiz özellikler şöyle; 15.6 inç ekran boyutu, İntel i7 10750H işlemci, Geforce RTX 2060 ekran kartı, 16 GB Ram, 120GB M2 SSD + 1 TB HDD özelliklerine sahip. Bu donanım ile yeni çıkan oyunları rahatlıkla açabilir, hatta 4K video düzenlemek gibi zor işleri de kolayca yapabilir.

RTX 2060 ekran kartı 192 bit veriyolu ve 6 GB kapasiteye sahip yani üst seviye. Bu demek oluyor ki oyunları yüksek grafik ayarında açabilir ve yüksek fps alabilirsiniz. 240 Hz ekran yenileme hızı sayesinde yarış oyunlarında hayalet görüntü oluşmaz. Ekran tazeleme hızının yüksek olması artı özellik katıyor.

Depolama alanında SSD ve HDD olması da hız için önemli. İşletim sistemi SSD diske yüklenir, oyunlar HDD diske yüklenir, böylece bilgisayarın açılış hızı artırılır. Laptobun işletim sistemi Freedos olduğu için Windows 10 kendiniz yüklemeniz gerekiyor. USB ile format atma yazımızdaki adımları takip ederek kolayca yükleyebilirsiniz.

#Excalibur G770

casper dizüstü oyuncu bilgisayarı
G900 modelinden sonra önerebileceğimiz en iyi casper gaming laptop G770 modeli çünkü fiyat performans ürünü. Donanım özellikleri olarak; i5-10300H işlemci, 16GB Ram, 1TB HDD + 120 GB SSD disk, GTX 1650Ti ekran kartı seçtik. İşlemci ve ekran kartı orta seviye için uygun modeller.

Nvidia GTX 1650ti ekran kartı, 128 bit veriyolu ve 4 GB kapasiteye sahip. Bu demek oluyor ki yeni çıkan oyunlar orta grafik ayarında kasmadan oynatabilir. 10.nesil i5 işlemci de 9.nesilden daha iyi performans gösterir. SSD + HDD depolama alanı da artı özellik. Farklı varyasyonlardan bu özellikleri önermeye değer bulduk.

#Excalibur E600

casper masaüstü oyuncu bilgisayarı
Masaüstü gaming laptop olan Excalibur E600 modeli giriş seviyeye özelliklere sahip. Casper.com.tr/E600 adresindeki "özelleştir" butonuna tıklayıp özellikleri artırmak gerekiyor. Mevcut özellikler: GeForce® GTX 1650 ekran kartı , i3 10100F İşlemci, 8GB Ram, 240 GB SSD disk, 500 Watt 85+ güç kaynağı, WIFI Yok. Bu özelliklerle yeni oyunlar açılmaz. Her şeyini yükseltmek gerekiyor. Örneğin;

GTX1650 ekran kartı yerine 1660Super seçmek,
8 GB Ram yerine 16GB Ram seçmek,
i3 10100F İşlemci yerine i5 10400F seçmek,
240GB SSD yerine 1TB HDD + 240GB SSD seçmek,
500 Watt 85+ güç kaynağı yerine 700 Watt 80+ Bronz seçmek,
Wifi yok yerine 300 Mbps 802.11 b/g/n seçmek gerekiyor.

Bu kadar yükseltme yapıp fiyatı 10 bin liranın üzerine çıkartmaktansa G900 modelini alıp portatif ve şık bir gaming laptop alabilirsiniz. Üstelik masaüstü bilgisayar alınca kutudan monitör çıkmıyor, klavye ve mouse çıkıyor.

Ayrıca elektrikler kesildiği zaman bilgisayarın aniden kapanmaması için UPS Güç Kaynağı da almanız gerekecek. Ups güç kaynağı masaüstü için çok gerekli bir aksesuardır, hem verilerinizi kaydetmeden kapanmanın önüne geçer hem de elektrik akışını düzenleyerek kasanın içindeki güç kaynağının ömrünü uzatır.

En iyi casper gaming laptop hangisi yazımızın sonuna geldik. Üst seviye için önerimiz Excalibur G900 modelidir, orta seviye için önerimiz G770 modelidir. Bir de 17 inç ekran boyutuyla Excalibur G780 modeli var ki orta seviye olmasına rağmen üst seviye olan G900 modelini fiyatta geçiyor. Fiyat önemli değilse G780 modeli de alınabilir.

Aradığınızı buldunuz mu? Memnuniyet anketimize katılarak içerikleri geliştirmemize yardımcı olun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Yorumlar konuyla ilgili olmalıdır, deneyim ve yapıcı eleştiri içerebilir.

Cihazo tavsiye bloğu

Cihazo tavsiye bloğu

Benzer yayınlar